Place zabaw firmy CROQUET  wykonane są z materiałów najwyższej jakości, zapewniających zarówno estetyczny wygląd, jak i trwałość oraz solidność urządzeń. Stosując materiały odporne na wpływ warunków atmosferycznych i intensywne użytkowanie, gwarantujemy bezpieczną i atrakcyjną zabawę małym użytkownikom naszych placów zabaw. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi specyfikacjami technicznymi stosowanymi w naszych konstrukcjach.

METALOWE PLACE ZABAW

SYSTEM MM

System metalowych urządzeń zabawowych przeznaczonych głównie dla młodszych użytkowników, w grupie wiekowej już od 1+, 3+. System charakteryzuje się przede wszystkim odpowiednio dobranymi wymiarami dostosowanymi dla mniejszych dzieci, powtarzalnym modułem podestów montowanych na trzech standardowych wysokościach: 15cm, 35cm i 60cm. Zastosowanie pomostów, stopni, przejść oraz innych elementów zabawowych nie przewyższających wysokości 1 m - ma na celu w głównej mierze zapewnienie bezpieczeństwa korzystających dzieci. System modułowy pozwala na nieograniczoną ilość konfiguracji i rozwiązań technicznych gwarantujących niepowtarzalną zabawę zarówno najmłodszym, jak i tym nieco starszym użytkownikom. System MM zawiera także propozycje rozbudowanych i wyższych zestawów skierowanych do odbiorców starszych grup wiekowych.


Stal ocynkowana i malowana proszkowo, stal nierdzewna lub aluminium – stosowane jako materiał konstrukcyjny w zależności od zapotrzebowań klienta, trwałe, estetyczne, odporne na wpływ warunków atmosferycznych i intensywne użytkowanie. Słupy konstrukcyjne mają średnicę 60 mm.

Płyty HDPE stosowane na barierki oraz daszki. Elementy odporne na działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych. Stosowanie ich zapewnia trwałość solidność a także wysoką estetykę całego zestawu zabawowego.

Płyty antypoślizgowe (sklejka i HDPE) stosowane jako podłogi modułowych podestów na bazie kwadratu, o wymiarze 75 cm x 75 cm.

Liny polipropylenowe z rdzeniem stalowym, stosowane są do budowy pomostów linowych, przeplotni i elementów skrajnych. Liny są odporne na intensywne użytkowanie.


SYSTEM CM

Zestawy systemowe charakteryzują się unikalnym designem urządzeń na jednym słupie. System metalowych urządzeń zabawowych wyróżnia solidna konstrukcja i wysoka jakość. Zastosowane wysokiej jakości trwałe materiały i komponenty zapewniają trwałość i bezpieczeństwo korzystania z urządzeń, przez co są przyjazne użytkownikowi.

Unikalny System zestawów CM zbudowany został na bazie koła, co pozwala na nieograniczoną ilość konfiguracji, dostępnych na kilku poziomach. W ramach systemu wyodrębniamy także zestawy wspinaczkowe dla dzieci z grupy wiekowej > 3 lat, huśtawki wagowe i wahadłowe oraz ścieżkę zdrowia, a także pojazdy i domki, barierki edukacyjne i urządzenia do zabawy piaskiem. Dla dzieci młodszych dedykujemy również kilka propozycji mniejszych urządzeń.


  
Stal ocynkowana i malowana proszkowo - stosowana jako niezawodny materiał konstrukcyjny, trwała, estetyczna, odporna na wpływ warunków atmosferycznych i intensywne użytkowanie. Słupy konstrukcyjne mają średnicę 114,3 mm. Drabinki i elementy wejść, zejść, pomostów, przeplotni i elementów skrajnych wykonane z rur 34 – 76 mm.

Tworzywo HDPE stosowane na barierki oraz daszki. Kolorowe, atrakcyjne i przyjazne użytkownikom elementy, odporne na działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych. Stosowanie ich zapewnia trwałość i wysoką estetykę całego zestawu zabawowego.

Aluminiowa blacha ryflowana stosowana jako podłogi podestów modułowych i stopnie schodów.

Liny polipropylenowe z rdzeniem stalowym, odporne na intensywne użytkowanie, stosowane są do budowy pomostów linowych, przeplotni i linowych elementów skrajnych.

                      
DREWNIANE PLACE ZABAW

SYSTEM GT

System drewnianych urządzeń przeznaczony dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Drewniane zestawy zabawowe GT gwarantują doskonałą zabawę dzięki konfiguracji elementów wspinaczkowych, zjeżdżalni, drabinek i przeplotni, pomostów i przejść rurowych. Piramidy dzięki wielopoziomowej konstrukcji, wykorzystaniu linariów i różnych elementów do wspinania,  zapewniają wszechstronną i udaną zabawę.


Domki drewniane, pojazdy, piaskownice oraz zestawy DM adresowane są do dzieci młodszych (1+), które podczas zabawy znajdą również w nich schronienie od słońca i chwilę na złapanie oddechu. Urządzenia mogą być wyposażone w modułowe systemy typu sklepik, kółko-krzyżyk, jak i tablice integracyjną lub do rysowania.

Oferujemy także drewniane huśtawki wagowe i wahadłowe z siedziskiem pojedynczym (pampers, proste, bocianie gniazdo) lub podwójnym. Ścieżki zdrowia dedykowane są dzieciom z różnych grup wiekowych. Wśród przyrządów do ćwiczeń znajdują się różne urządzenia budujące równowagę i koordynację oraz poprawiające sprawność fizyczną.

Belki konstrukcyjne wykonane są z drewna klejonego lub bezrdzeniowego dużej trwałości, o profilu okrągłym o średnicach 60mm i 100mm. System GT w innowacyjny sposób zapewnia łączenie  belek zapewniając trwałość i solidność konstrukcji, przy jednoczesnym zagwarantowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa i niezawodności urządzenia. Siodłowe połączenie GT zapewnia dużą powierzchnię styku, a tym samym zwiększa stabilność konstrukcji oraz pozwala na łączenie ze sobą belek pod różnym kątem. Zaletą połączenia jest zabezpieczenie przed obrotem względem swojej osi, co w zupełności eliminuje wszelkiego rodzaju kleszczenia i inne niebezpieczeństwa konstrukcyjne, które są charakterystyczne dla standardowego (krzyżowego) łączenia belek.

W naszej produkcji stosujemy belki konstrukcyjne z drewna sosnowego bezrdzeniowego lub klejonego o profilu okrągłym o średnicach 60 i 100 mm.

Dostępna kolorystyka to sosna lub teak.